HABERLER

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı işyeri için Akdedeceğimiz 20. Dönem işletme Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başladı

2023-03-22

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı işyeri için akdedeceğimiz 20. Dönem işletme toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) toplantı salonunda başladı.
Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin açılış toplantısına T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı adına; Personel Genel Müdürü Adem DİNÇ, Personel Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin GÜVEN, Personel Genel Müdür Yardımcısı Halim BEDİZ, İşçi ve İşveren İlişkileri Daire Başkan Adem AKSOY katıldı.
İşverenin üyesi bulunduğu Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) adına ise toplantıya; Genel Sekreter Adnan ÇİÇEK, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şerafettin GÜLER, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan YILMAZ, Uzman Fahriye ARIKAN ve Uzman Ahmet SARIKAYA katıldı.
Sendikamız adına Genel Başkanımız İlhami POLAT, Genel Başkan Yardımcımız Receb KOCAPİÇAK, Genel Başkan Yardımcımız İbrahim ÖZKESKİN ve Toplu İş Sözleşmesi Uzmanımız Melihcan GÜNEY'in katıldığı 20. dönem işletme toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin açılış toplantısında, toplu iş sözleşmesi teklifinin geneli üzerinde bir değerlendirme yapılarak karşılıklı görüşler sunuldu. Görüşmede süresi sona eren toplu iş sözleşmesi üzerinde değişiklik teklifi getirilmeyen bazı maddeler kabul edildi.