HABERLER

Gücümüze Güç, Umudumuzu Umut Katan Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun

2018-05-12

Tarifi imkansız bir sevginin ve şefkatin timsali olan, evlatlarını akıllarından ve yüreklerinden bir an dahi çıkartmayan annelerimiz; bizleri dünyaya getiren, yaşamları boyunca en büyük destekçimiz olan, hayatımızın mucizeleridir.
Peygamber Efendimizin "Cennet, Annelerin Ayakları Altındadır" hadis-i şerifiyle payelendirdiği, varlıklarıyla hayata anlam katan, sevgi dolu yürekleriyle çocuklarına yol gösteren, onların ülkelerine ve topluma yararlı birer fert olarak yetişmelerinde yaşamsal bir kılavuz görevi gören annelerimizin hakkı hiç bir şekilde ödenemez.
Ülkemizde ve dünyada çalışan emekçi annelerin ise gönlümüzde ki değerleri bir kat daha fazladır. Çalışma hayatının zorluklarının yanında birde annelik gibi yüce bir görevi ifşa etmektedirler. Her aşamada farklı bir emek ve yoğun bir temponun içinde hem ailesine destek olmak da, hem de bu ülkeye emekleriyle yüce bir değer katmaktadırlar.
Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Annelerimizi daima mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, onlar için en büyük armağandır. Annelerimizin gülen yüzleri, bizler için de en değerli hazinedir. Annelerimizi, yılın sadece bir gününde değil her gününde hatırlamalı, hoş tutmalı, sevgi ve saygımızı daima göstermeliyiz.
Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın, en masum ve temiz duyguların timsali olan, çocuğuna yönelik ilgisini, sevgisini, şefkatini ve kol kanat gerişini, doğumdan ölüme kadar geçen sürede karşılık beklemeden fedakârca sürdüren başta emekçi anneler olmak üzere tüm annelerimizin ve anne adaylarının Anneler Günü'nü en içten dileklerimizle kutlar, selam, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

TARIM-İŞ SENDİKASI
YÖNETİM KURULU