HABERLER

TÜRK-İŞ BAŞKANLAR KURULU 1 MAYIS, TAŞERON YASASI VE ETİMESGUT ŞEKER FABRİKASINDA DÜZENLENECEK BASIN AÇIKLAMASI GÖRÜŞMEK ÜZERE TOPLANDI

2018-04-13

Türk-İş Başkanlar Kurulu 13 Nisan 2018 tarihinde 1 Mayıs'ın Hatay'da düzenlenmesi, Taşeron Yasası ve Etimesgut Şeker Fabrikası'nın önünde düzenlenecek olan kitlesel basın açıklaması konularını görüşmek üzere toplandı. Toplantıya Genel Sekreterimiz Receb KOCAPİÇAK' da katıldı.
Başkanlar Kurulu Üyeleri, toplantıdan sonra Etimesgut Şeker Fabrikasına hareket ettiler.
Etimesgut Şeker Fabrikası'nda düzenlenen basın açıklamasına Genel Sekreterimiz Receb KOCAPİÇAK ve Ankara Şube Yöneticilerimiz de katılarak destek verdiler.
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, konuşmasında geçmişte yapılan özelleştirmelerden de örnekler vererek, Şeker fabrikalarının satılmasına karşı olduklarını ifade etti. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay,"Bundan vazgeçin. Bütün partiler, iktidar partisi olmak üzere herkes, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı. Çünkü bunlar özelleşirse bu fabrikalar kapanır. Çünkü şeker fabrikalarını bu şekilde özelleştirirseniz nişasta bazlı şeker lobisine prim verirsiniz." dedi
Yapılan basın açıklamasına CHP milletvekilleri, Siyasi parti Temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şeker işçileri katıldı.