HABERLER

Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımızla anıyoruz...

2018-03-18

Bugün Türkiye tarihinde önemli bir dönüm noktası olan "Çanakkale Geçilmez" kahramanlığının 103. Yıl dönümü. Bu yüzden her yıl 18 Mart ülkemizde "Şehitler Günü" olarak kabul edilir ve orada ölen her şehidimiz bugün yürekten anılır.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitlerimizi Anma Günü; Ülkemizin kaderinin çizildiği bir gün. Türk Ulusunun adını tarihe altın harflerle yazdırdığı, yeniden doğduğumuz bir gün. Atalarımız, gözlerini bile kırpmadan bu vatan için canlarını feda ederek, Türkiye Devletini ve Cumhuriyeti bizlere armağan ettiler. Bugün binlerce kişi orada ölen ataları için yürekten dua ederler ve geçmişlerini bir kez daha hatırlayarak, geleceklerini nasıl inşa etmeleri gerektiğinin farkına varırlar. Bu yüzden 18 Mart tüm ülke genelinde törenler eşliğinde hatırlanan bir gün haline getirilmiştir. 18 Mart Şehitler Günü adı verilen bu tarihte herkes, en azından bir kaç dakika da olsa durup bu savaşı ve burada ölen şehitlerimizi düşünmeli ve üzerinde yaşadığımız toprakların nasıl vatan olduğunu hiç kimse aklından çıkarmamalıdır.
Bu toprakları Vatan yapan, "Çanakkale Geçilmez" diyen, bizlere bu topraklarda hür ve bağımsız yaşamı bırakan, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, günümüze kadar bu vatan, bu devlet ve bu bayrak için gözlerini budaktan esirgemeyen bütün şehitlerimizin hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Onları rahmet, minnet ve şükran duygularımızla anıyor ve onlardan aldığımız Vatanseverlik, Millet severlik Bayrağını taşıma azminde olmakla onlara olan borcumuzu biraz olsun ödemeye çalışıyoruz.
103. Yıl dönümünde; tüm teşkilatımızın ve Yüce Türk Milletinin Çanakkale Zaferini kutluyoruz.

TARIM-İŞ SENDİKASI
YÖNETİM KURULU