HABERLER

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

2017-10-28

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. yıldönümünü bugün bir kez daha gurur ve sevinçle kutlamanın mutluluğu içindeyiz.
Atalarımız, Türk adının tarih sahnesine ilk çıktığı Göktürkler'den bu yana hüküm sürdüğü her toprak parçasında, içinde barınan diğer etnik unsurlarla birlikte bağımsızlığı ve egemenliği için hep mücadele içinde oldu. Ancak Özellikle son senelerde yaşadığımız acı verici terör olayları ve komşu ülkelerimizdeki kaos ortamı yetmezmiş gibi birde 15 Temmuz'da sözde Müslümanlığın arkasına gizlenen vatan hainlerinin kalkıştığı darbe girişimi bize göstermiştir ki bizi kardeş yapan, bir arada tutan milli değerlerimize dün olduğu gibi bugünde her daim sahip çıkmalı ve ilelebet yaşatmalıyız.
Cumhuriyet Bayramımız, yeni kurulan bir devletin, ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği savaşın sonucunda elde ettiği büyük bir zaferdir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, Cumhuriyet'in Onuncu Yıl Kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutkunda, bugünü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir. Türk Milleti, kendisine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti'ni müreffeh yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışarak, Atatürk ilke ve inkılaplarına her daim sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 94. yılını kutlarken, geleceğe büyük bir umut, inanç ve gayretle yürümek azmi içindeyiz.
Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ve milletimizin birliğine her zaman olduğu gibi bütün bağlılığımızla sahip çıkıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatan için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor, tüm Teşkilatımızın ve Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz.

Gn.Bşk.
İLHAMİ POLAT
ve
YÖNETİM KURULU