HABERLER

TÜRK-İŞ BAŞKANIMIZ ERGÜN ATALAY VE GENEL BAŞKANIMIZ POLAT SAKARYA'DA KAZADA YARALANAN MEVSİMLİK İŞÇİLERİMİZİ ZİYARET ETTİ

2017-08-19

18 Ağustos 2017 Cuma günü, Sakarya'nın Hendek ilçesine bağlı Çamlıca Beldesi'nde fındık işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu 7 kişinin hayatını kaybettiği kazada, durumu ağır olan 9 yaralımız hastaneye kaldırarak tedavi altına alınmışlardı.
Bugün Türk-İş Genel Başkanımız Ergün Atalay, ve Sendikamız Genel Başkanı İlhami Polat, hastanede tedavi altında bulunan yaralıları ziyaret etmişlerdir. Basın mensuplarının da iştirak ettiği ziyarette, Ergün Atalay ve Genel Başkanımız İlhami Polat 19 Nisan 2017 tarihinde resmi gazetede yayınlanan Mevsimlik Tarım İşçileri ile ilgili 2017/6 Sayılı Başbakanlık Genelgesine atıfta bulunarak, gerekli tedbir ve önemlerin ivedilikle alınması gerektiğini vurguladılar. Daha fazla iş cinayetine kurban vermek istemediklerini vurgulayan genel başkanlarımız, konunun ilgili merciler tarafından acilen sıkıca denetlenmek üzere takibe alınmasını ve bu tarz kazaların önlenmesi için genelgede yayınlanan maddelerin harfiyen yerine getirilmesi için çağrıda bulundular.
Bu elim kazada hayatını kaybetmiş işçilerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.