HABERLER

T.C. GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI DR.AHMET EŞREF FAKIBABA MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ

2017-07-28

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA ile Sendikamız Genel Başkanı İlhami POLAT, Bakanlık Makamında 27 Temmuz 2017, Perşembe günü bir görüşme gerçekleştirmişlerdir.
Sayın Bakanımıza yeni görevinde başarılar dileyen Sendikamız Genel Başkanı İlhami Polat, Tarım İşçisinin kendisinden olan beklentilerini dile getirmiş ve desteklerini talep etmiştir. Halen resmi arabulucu aşamasında devam eden T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 17. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde mutabakata varılamayan maddeler konusunda Sayın Bakanımıza bilgi verilmiştir.
Bakanlık merkezinde, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte toplantıya katılan Bakan Yardımcımız Mehmet Daniş, Personel Genel Müdürü Yaşar Güçlü ile Toplu İş Sözleşmeleri müzakerelerinde gelinen son nokta konusunda bilgi paylaşımı yapılmış, toplantı sonunda Sayın Bakan Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, konuyu ilgili bürokratlarla değerlendireceğini ifade ederek, Pazartesi günü tekrar bir araya gelinilmesini talep etmiştir. Bu arada işveren sendikası TÜHİS ile de görüşmelerimiz yoğun şekilde devam etmektedir. Toplu İş Sözleşmemizin biran önce bitirilmesi hususunda azami gayret sarf edilmektedir.
Gelişmeler hakkında ilerleyen günlerde bilgi akışı devam edecektir.