HABERLER

BÜYÜKANNE PROJESİNİN İMZALARI ATILDI

2017-02-08

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar, Tarım-İş Sendikası Genel Başkanı İlhami Polat, Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriye Nazlım ile 8 Şubat 2017 Çarşamba günü "Kadın İstihdamının Desteklenmesi için Büyükanne Projesi" kapsamında düzenlenen protokolünün imza törenine katıldılar. İmza Töreni'nde konuşan Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı MÜEZZİNOĞLU, proje hakkında bilgi verdi.
Projeyle kadın istihdamına destek olmayı planladıklarını belirten MÜEZZİNOĞLU, ilk etapta pilot 10 ilde toplam 6 bin aileyi kapsayacak projenin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzmanlarınca takip edileceğini söyledi.
MÜEZZİNOĞLU, projenin İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kayseri, Sakarya, Antalya, Konya, Tekirdağ ve Gaziantep'te pilot olarak uygulanacağı bildirerek, anneanne ve babaannelere aylık 425 lira yardımın yapılacağını ifade etti.
Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda düzenlenen imza törenine Genel Başkan Ergün ATALAY'ın ve TÜRK-İŞ temsilcilerinin yanı sıra Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan KAYA, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret ÖNEN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan YEĞİN, Bakanlık Müsteşarı Ahmet ERDEM ve Çalışma Genel Müdürü Nurcan ÖNDER katıldı.