HABERLER

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı işyeri için akdedeceğimiz 19. Dönem işletme toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı

2021-05-28

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı işyeri için akdedeceğimiz 19. Dönem işletme toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü toplantı salonunda başladı.
Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin açılış toplantısına T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı adına; Personel Genel Müdürü Adem DİNÇ, Personel Genel Müdür Yardımcısı Samet PEHLİVAN, İşçi ve İşveren İlişkileri Daire Başkan V. Yusuf HAYKIR, Şube Müdürü Aydın ÜLVAN, Şef Hayriye USLU ve görevli personeller katıldı.
İşverenin üyesi bulunduğu Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) adına ise toplantıya; Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şerefettin GÜLER, Uzman Ahmet SARIKAYA ve Uzman Fahriye ARIKAN katıldı.
Sendikamız adına Genel Başkan İlhami POLAT, Genel Sekreter Receb KOCAPİÇAK, Genel Mali Sekreter İbrahim ÖZKESKİN ve Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Ramazan GÜRBÜZ'ün katıldığı 19. dönem işletme toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin açılış toplantısında, toplu iş sözleşmesi teklifinin geneli üzerinde bir değerlendirme yapılarak karşılıklı görüşler sunuldu. Görüşmede süresi sona eren toplu iş sözleşmesi üzerinde değişiklik teklifi getirilmeyen bazı maddeler kabul edildi.