HABERLER

19 MAYIS ATATÜRK' Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

2021-05-18

Bugün 19 Mayıs Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a attığı ilk adımla bağımsızlık mücadelesini başlattığı 19 mayıs 1919 tarihinin 102. yıldönümü. Bu mücadele yalnızca işgalci güçleri yurttan kovmak değil, Anadolu'yu ortaçağ karanlığından kurtarmıştır. Çağdaş anlamda aydınlanma mücadelesi olmuş dönemin sömürgeci güçlerince dayatılan bir geleceği reddederek "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Atatürk'ün Cumhuriyetle sonuçlanacak bağımsızlık mücadelesine başlattığı gündür.Ulu önder Atatürk bu günü aynı zamanda kendi doğum günü kabul etmiştir.
19 Mayıs 1919'da başlayan süreç, umutsuzluk ve yılgınlık içindeki millet varlığına olan yüksek inancın ifadesi olması bakımından ilham almamız gereken bir mücadele yöntemi olarak önümüzü aydınlatmaktadır.
En az dün kadar bugün de lazım olan aynı ruh ve şuurun gençliğe kazandırılması milli geleceğimiz açısından hayati derecede önemlidir. Gençlik, yeni fikirler, aydınlık düşünceler, taze güç ve dinamik bir kuvvetin karşılığı olarak, yaşlanması mukadder olan bir toplum yapısına giren zindeliği, heyecanı, enerjiyi ve umudu ifade etmektedir.
Türk Gençliğinin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.

TARIM-İŞ SENDİKASI
YÖNETİM KURULU