HABERLER

ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMIMIZIN 101.YILI KUTLU OLSUN

2021-04-22

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 101. yılını kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan 1920, babadan oğula geçen saltanat yönetimini terk ederek, halkın kendisinin seçtiği temsilcileri aracılığı ile yönetmeye başladığı ve Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir, ilkesinin benimsendiği günün adıdır. Kuşkusuz ki 23 Nisan 1920 tarihi Türk Milleti' nin, kendisine dayatılmak istenen ve rıza göstermesi beklenen teslimiyeti reddedişinin ve sonucunda Cumhuriyetle taçlanan sürecin en önemli dönüm noktasıdır.
Bu sonuç, sürdürülen muhteşem mücadelenin yalnızca cephede kazanılmayacağını gören ve düşünen yüksek şuurun ve milletin istiklalini yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan kahramanların eseridir.
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü bizlere aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş ve bu yönüyle de büyük Önderimiz dünya ölçeğindeki eşsiz liderliğini bir kez daha göstermiştir.
Binlerce yıllık ortak bir tarihin ve kültürel birikimin yarattığı Türk Ulusu, bütün sorunlarına çözüm bulacak ve uygulayacak güç ve yetenektedir. Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, Ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir.
En yakın zamanda tüm sorunlarını çözmüş bir Türkiye göreceğimiz inanç ve temennisiyle, tüm Ulusumuzun ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, 101 yıl önce bu vatanı ve Meclis'i emanet eden Atatürk'ü, kurucu kahramanları, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz.

TARIM-İŞ SENDİKASI
YÖNETİM KURULU