HABERLER

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARIM AŞ' DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

2019-03-15

2014 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurularak tarım ve kırsal kalkınma alanında faaliyet gösteren ve Bursa Hikmet Şahin Meyve Sebze Toptancı Haliyle Bursa Su Ürünleri Halinin işletmeciliğini de yapan Tarım Aş Bursa Hayvancılık Tarım San. ve Tic. A.Ş.'de çalışan üyelerimiz için başlattığımız toplu iş sözleşmesi süreci 14.03.2019 tarihinde anlaşmayla sonuçlandı.

Tarım AŞ bünyesinde çalışan Tarım-İş Sendikası üyelerinin aylık ücretlerinde en az 800 TL kazanım sağlanarak, ilk defa uygulamaya konulan ücret cetveli sistemiyle, en düşük ücret alan üyemizin ücreti 2700 TL'nin üzerine çıktı. İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle üyelerimizin daha önce sahip olmadığı, ağır hizmet ve sorumluluk primi, çocuk yardımı, giyim yardımı, yakacak parası gibi yeni sosyal haklar elde edildi. Ayrıca evlenme, doğum, ölüm, bayram ve yemek yardımlarında artışlar yapıldı. Yine üyelerimizin ikramiye, yıllık izin, ücretli ve ücretiz mazeret izinlerinde de artışlar ve yeni kazanımlar sağlandı.

Toplu iş sözleşmemiz, 14 Mart 2019 tarihinde, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, Sendikamız Genel Başkanı İlhami POLAT, Sendikamız Genel Sekreteri Receb KOCAPİÇAK, Sendikamız Bursa Şube Başkanı Ayhan GÜRÇE, Sendikamız uzmanları ve Tarım AŞ'de çalışan üyelerimizin de katılımıyla Bursa Büyükşehir Belediyesinde yapılan bir törenle imzalandı.