HABERLER

TARIM-İŞ'TEN YENİ YIL MESAJI

2018-12-31

Değerli üyeler,
Her yeni yıl başarının, güzelliğin, mutluluğun ümit edildiği, kardeşlik ve dostluk bağlarımızın pekiştiği, sağlıklı ve huzurlu bir hayata ulaşma yolunda yeni isteklerimizin filizlendiği bir yıldır. Karşılamakta olduğumuz yeni yılın aydınlık bir geleceğe adım atılması yolunda kadim bağlarımızı ve birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi, başta cennet ülkemiz Türkiye olmak üzere aynı coğrafya da yaşadığımız komşularımıza ve bütün dünya ya huzur ve istikrar getirmesi en büyük temennimizdir.
Tarım-İş Sendikası Yönetimi ve Şube Başkanları olarak 2018 yılını siz değerli üyelerimizin Toplu İş Sözleşmelerinde ki yeni kazanımlarını arttırmak, sendikamızı sosyal hizmetleri bakımından geliştirmek, yeni tesisler kazandırmak ve sizlerin en iyi şekilde temsil etmek için yoğun mesai harcayarak geride bıraktık. Bunun yanı sıra bağlı bulunduğumuz Konfederasyonumuz Türk-İş ile birlikte çalışma hayatımızı yakından ilgilendiren geçici işçilik, mevsimlik işçilik, taşeron işçilik, asgari ücret, gelir vergisi, sendikalar örgütlenme, kayıt dışı istihdamla mücadele, özellikle tarımda kayıt dışı istihdam, çocuk işçilik ve iş sağlığı güvenliği gibi ülkemizin ve sektörümüzün ciddi sorunlarını çözmek için yoğun emek harcadık.
Taşeron işçilerle ilgili gerçekleştirilen son düzenlemelerde ki sıkıntıları, özellikle kadroya alınmayan KİT' lerde çalışan 50.000 kişinin de kadroya alınması için yoğun mesailerimiz yeni yılda da devam edecek. Bunun yanı sıra, 5 ay 29 gün süreyle çalışan geçici işçilerimizin çalışma sürelerinin yeni düzenleme ile birlikte 9 ay 29 güne çıkartılması oldukça olumlu ancak yetersiz bir adım. Geçici işçilerimizin de bir an evvel hak ettikleri kadroya alınmaları için bütün baskı ve ısrarlarımız devam etmektedir. İnşallah bu kardeşlerimizin de hak ettikleri kadroyu 2019 yılı içerisinde almaları için var gücümüzle çalışmaya ve kamuoyu oluşturmaya devam edeceğiz. Asgari ücrete dair zaten söylenecek herşeyi Türk-İş olarak söyledik ve söylemeye de devam edeceğiz.
Bu zamana kadar yaşanmış olumlu ya da olumsuz birikimlerin ışığında, Yeni umutlarla girilen 2019'da, öncelikle ülkemizde barışın, huzurun, sevginin ve hoşgörünün egemen olmasını, tüm çalışanların her türlü haklarını almasını, sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, kadro için verilen vaatlerin yerine getirilmesini, çalışma hayatını düzenleyen yasaların uluslararası normlarına getirilmesini temenni ediyor, yeni yılın milletimize, teşkilatımıza ve üyelerimize, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler getirmesini diliyor, hepinize saygılarımızla en içten dileklerimizi sunuyoruz.

TARIM-İŞ SENDİKASI
YÖNETİM KURULU ADINA
GENEL BAŞKAN
İLHAMİ POLAT