HABERLER

TİGEM İŞÇİSİ SATILIK DEĞİLDİR!!

2018-10-03

Değerli TİGEM çalışanları,

Malumunuz olduğu üzere, uzun süredir TİGEM işletmelerinde süren örgütlenme mücadelesini, sizlerin teveccühüyle yetki için son gün olan 30 Eylül 2018 Pazar gecesi saat 23:59'da 753 üye ile büyük fark yaratarak Tarım-İş Sendikası kazanmıştır.
TİGEM işletmelerinde toplam 1475 işçi kardeşimiz çalışmaktadır. 01 Ekim 2018 saat 00:01 itibariyle, E-Devlet ve Çalışma Bakanlığının resmi programı ASYA üzerinden resmi olarak TARIM-İŞ SENDİKASINA kayıt olan üye sayısı 753'tür. Geriye kalan 722 sayısına emekli olanlar, hiçbir sendikaya üye olmayarak dayanışma dilekçesi verenlerde dahil edilmiştir. Kısacası, malum sendikanın üye sayısı 722 sayısının çok çok altındadır.
Yukarıda belirttiğimiz sayısal gerçeklere rağmen, hala 18 fark yaratarak yetkiyi aldık şeklinde insanları kandırmak isteyen bir sendika düşünün. 5 dakika, 10 dakika, yarım saat, 1 saat sendikamıza üye ol sonra istersen tekrar istediğin sendikaya geri git diyerek üyelerimizi kurnazlık yaparak kandırmaya çalışan bir sendika! Baskı yapan, tehdit eden, seni ve aileni sürerim, yevmiyeni keserim, pozisyonunu değiştiririm diyen sendika görevlileri.. Ormanda yangınla mücadele eden binlerce işçinin aidatını babasının parasıymış gibi cömertçe bol kepçeden dağıtarak işçileri satılık bir metaymış gibi aşağılayan hakaret eden bir sendika var karşımızda ne yazık ki..
Biz, ülkemizde on binlerce emekçiyi temsil eden, Türkiye'nin en büyük Konfederasyonu TÜRK-İŞ'e bağlı Tarım-İş Sendikası olarak buradan malum sendikaya ve onun kirli zihniyetini taşıyan yandaşlarına sesleniyoruz;

TİGEM İŞÇİSİ SATILIK DEĞİLDİR! PARAYLA İŞÇİNİN GELECEĞİNİ SATIN ALAMAZSINIZ!
TİGEM İŞÇİSİ ONURLUDUR, SİZİN GERÇEK DIŞI BEYAN VE EYLEMLERİNİZE KANMAZ!
TİGEM İŞÇİSİ TERCİHİNİ YUVASI OLAN TARIM-İŞ SENDİKASINADAN YANA KULLANMIŞTIR! SAYGI DUYUN VE DAHA FAZLA ZULÜM ETMEYİN!
MADEM HER YERDE YETKİ BİZDE DİYE YAZIP ÇİZİYORSUNUZ, O HALDE BU TELAŞINIZ NİYE? ARTIK EMEKÇİYE DAHA FAZLA ZARAR VERMEYİN!


Sevgili TİGEM çalışanı kardeşim, malum sendika her türlü çirkin ve etik dışı yolu deneyerek hala sizleri kendine üye yapmaya çalışmaktadır. Eğer onların bu oyununa alet olursanız, kendi beyanlarından anlaşıldığı üzere ilerde yaşayacağımız adli süreçte, hep birlikte zarar göreceğiz. Böyle bir duruma mahal vermemek için üyelerimizin hiçbir şekilde malum sendikanın geçiş tekliflerine itibar etmemelerini, yetki sahibi sendikamıza henüz geçiş yapmamış arkadaşlarımızın da en kısa sürede sendikamıza geçişlerini tamamlayarak bu süreci hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlaya bilmeyi arzu eder,
Hepinize en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.

GENEL YÖNETİM KURULU ADINA
GENEL BAŞKAN
İLHAMİ POLAT