Ana Sayfa | İletişim
AGRICULTURE AND AGRICULTURAL INDUSTRY WORKERS UNION OF TURKEY 02.04.2015, Çarşamba

 
Web Tarım-İş

Denetleme RaporlarıMeteoroloji
Ankaraİstanbulİzmir
ANKARA ISTANBUL IZMIR
Diğer iller için

TARIM-İŞ YÖNETİCİ VE TEMSİLCİ EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI
06.06.2008

TARIM-İŞ YÖNETİCİ VE TEMSİLCİ EĞİTİMİ SEMİNERLERİ YAPILDI

TARIM-İŞ Sendikası “Yönetici ve Temsilci Eğitimi Semineri” 5-29 Mayıs 2008 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. TARIM-İŞ Antalya Eğitim ve Sosyal Tesisi-Hotel Elit Tarım’da seminere, toplam 400 şube yöneticisi, baştemsilci ve temsilci katıldı.

100’er kişilik 4 grup halinde düzenlenen seminerlerde, “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerle Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla Öngörülen Düzenlemeler” TÜRK-İŞ Sosyal Güvenlik Uzmanı Celal Tozan tarafından kursiyerlere bir gün süreyle anlatıldı ve kursiyerlerin soruları cevaplandı.

Seminerlerin bir günü ise, açılış ve TARIM-İŞ Sendikası Genel Yönetim Kurulu ile toplantıya ayrıldı.

Son günün serbest program olarak bırakıldığı seminerlere, Genel Başkan Bedrettin Kaykaç ile seminerlerin yürütümünden sorumlu olan Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Ali Dalkılıç tümüne, Genel Sekreter Mustafa Çardakçı 2. gruba, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri İlhami Polat 3. gruba, Genel Mali Sekreter B. Şevki Yılmaz da 4. gruba iştirak ederek yönetici ve temsilcilerle birlikte oldular.

Genel Yönetim Kurulu ile yapılan toplantılarda konuşan Genel Başkan Bedrettin Kaykaç, ülkemizdeki siyasi ve ekonomik gelişmeler, çalışma hayatının güncel sorunları, imzalanan yeni dönem toplu iş sözleşmesi, reform adı altında hazırlanıp yürürlüğe giren Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Yasası, istihdam paketi, Sendikalar Kanunu ile Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Kanununda değişiklik öngören yaza tasarısı ve Sendikanın diğer çalışmaları hakkında bilgi vererek, bu konulardaki görüşlerini açıkladı.

Kaykaç, konuşmalarının ardından seminere katılan yönetici ve temsilcilere söz vererek, onların görüş ve önerilerini dinledi. Yönetici ve temsilcilerden mahalli sorunlar hakkında da bilgi alan Genel Başkan Bedrettin Kaykaç, ayrıca dile getirdiği konulara ilişkin yöneltilen soruları da cevapladı.

Seminerlerin açılış konuşmasını yapan Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Ali Dalkılıç da, Sosyal Güvenlik Yasasının tüm çalışanları yakından ilgilendirdiğini belirterek, konunun önemine dikkat çekti. Sendikların gücünü üyelerinden aldığını bildiren Dalkılıç, haklarını bilen ve bu haklarına sahip çıkan üyelerin sendikaları daha güçlü kıldığını ve bunu sağlamada temsilcilerin önemli görev üstlendiklerini belirterek, seminer hakkında bilgi sundu.

Seminerin 1. grubuna; Antalya, İstanbul, İzmir ve Bursa, 2. gruba; Adana, Konya, Eskişehir ve Ceylanpınar, 3. gruba; Ankara, Samsun ve Kırşehir, 4. Gruba; Erzincan, Diyarbakır, Muş ve Amasya şubelerinin yönetici ve temsilcileri katıldı.

Haberle ilgili dosya için tıklayınız
Tüm hakları saklıdır © Tarım-İş Sendikası
GENEL MERKEZ
Bankacı Sokak No: 10 Kocatepe/Ankara
Tel: 0 312 419 04 56 Fax: 0 312 419 31 13